Redirectioneaza
cei 3.5% din
impozitul pe venit
spre Asociatia Heal

Ajuta-ne sa oferim asistenta de calitate cat mai multor bolnavi de cancer.

Construim impreuna un sistem prin care sutele de mii de bolnavi de cancer din Romania au acces la aceleasi resurse, informatii, posibililitati si tratamente indiferent de situatia lor financiara sau zona in care locuiesc.

Avem nevoie de tine ca sa ne continuam activitatea!

Conform Codului Fiscal, persoanele fizice au posibilitatea sa directioneze 3.5% din impozitul pe veniturile obtinute in anul precedent sau pentru o perioada de pana la doi ani catre o organizatie non profit, completand formularul 230. Este vorba de o suma care deja ti s-a oprit din venituri, deci nu presupune nicio cheltuiala în plus din partea ta.

Daca pana pe 25 Mai nu iti anunti dorinta ca acesti 3.5% sa mearga catre un anumit ONG, banii respectivi vor fi directionati in mod arbitrar de catre stat.

Alege Asociatia Heal ca destinatar al acestei sume, pentru a sustine efortul pe care il facem pentru bolnavii de cancer. Cu sprijinul tau, prin serviciile oferite, ii putem ajuta sa-si recastige increderea, optimismul si timpul petrecut alaturi de cei dragi.

Gestul tau va face diferenta

Printeaza formularul 230, adauga-ti CNP-ul, semneaza-l si trimite-l pe adresa de email info@asociatiaheal.ro. Originalul fie îl depui în persoană sau il trimiti prin poștă, cu scrisoare recomandată, la sediul ANAF de care aparții cu domiciliul sau il trimiti prin poștă la adresa Str. Costache Aristia nr. 7 sect. 1 Bucuresti pentru ca noi să il depunem la ANAF până la data de 25 Mai 2021.

Datele fiscale pe care trebuie să le completezi pentru noi sunt: Asociația HEAL, Cod identificare fiscală: 42464650, Cont bancar: RO71 RNCB 0087 1684 0088 0001

DacA ai nevoie de ajutor, contacteazA-ne la